O KANCELARII

Radca prawny Aleksandra Makarewicz urodziła się w 1989 r. Pochodzi z Trzebiatowa nad Regą, który jest jej rodzinnym miastem. W nim wychowała się i dorastała.

Od czasów studiów związana jest ze Szczecinem, który stał się jej ośrodkiem doskonalenia zawodowego oraz pozostaje głównym miejscem wykonywania czynności zawodowych.

Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie w 2012 r. obroniła pracę magisterską z zakresu prawa karnego materialnego.

W latach 2013 – 2016 odbyła aplikację adwokacką przy Szczecińskiej Izbie Adwokackiej. W ramach szkolenia zawodowego zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w kancelariach adwokackich oraz odbywając praktyki w sądach i prokuraturach.

W 2017 r. przystąpiła do egzaminu adwokackiego, który zdała z wynikiem pozytywnym. W 2019 r. uzyskała możliwość pełnienia roli mediatora. Do końca listopada 2020 r. wykonywała czynnie zawód adwokata. Od tego czasu pracuje w zawodzie radcy prawnego, będąc wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie pod numerem wpisu SZ – 1657.

Czas wolny poświęca rodzinie, bliskim oraz kotu i psu. Uwielbia grać w logiczne gry planszowe, układać puzzle oraz czytać książki, zwłaszcza te zawierające nutę kryminalną. Obcowanie z literaturą jest bowiem zarazem przyjemną formą wzbogacania warsztatu pisarskiego, tak ważnego w pracy prawnika.